MASÁŽE ruční - přístrojové

BAŇKOVÉ MASÁŽE

Jistě jste už slyšeli o výborných účincích přikládání baněk. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. A pokud využije terapeut znalostí tradiční čínské medicíny, je baňková masáž použitelná doslova jako léčebný nástroj.

Princip baňkové masáže je starý více než 5 tisíc let. Vychází z poznatků tradiční čínské medicíny a k dosažení léčebného efektu využívá několika metod zároveň.

Základem "baňkování" je přiložení baňky k pokožce a vytvoření přiměřeného podtlaku. Pokožka je vtažena dovnitř baňky a v místě aplikace dochází vlivem působení podtlaku k výraznému prokrvení. To vede ke zlepšení proudění krve a stimulaci podkožních kapilár, což urychluje látkovou výměnu a pozitivně působí na ostranění toxických látek z těla.

Přikládání baněk však působí nejen na krevní oběh, ale také na podkožní nervová zakončení - toho se využívá ke stimulaci akupunkturních bodů. Ošetření těchto bodů pomocí baněk cíleně odstraňuje bolesti a problémy s pohybovým aparátem. Přikládání baněk tedy působí fyzikálně, metabolicky i reflexně.

POZITIVNÍ VLIV BAŇKOVÉ MASÁŽE

 • regenerace tkáně
 • uvolnění svalů a svalových blokád
 • odstranění bolesti
 • podpora imunitního systému
 • detoxikace organismu a zlepšení vitality
 • reflexivní působení na vnitřní orgány
 • zvýšení sekrece synoviální tekutiny (lepší zásobení kloubů živinami)

Baňkování, Gua Sha

                                                     Léčebná metoda čínské medicíny 

Baňkování, Gua Sha (kua-ša) tvoří základní soubor léčebných metod klasické čínské medicíny stejně tak, jako např. akupunktura či moxování. Všechny tyto metody patří mezi tzv. zevní terapie.

V tradiční čínské medicíně se používá působení baněk neboli baňkování nejenom při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně.

Speciální technika Gua Sha je podobná baňkové masáži, ale místo baněk se používá vhodně upravená destička např. z keramiky, rohoviny nebo jadeitu. Intenzivním, místním prokrvením se dosáhne uvolnění svalů a z těla "odchází" horkost, odpadní látky a toxiny .


 Breussova masáž


Jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž se využívá především na veškeré problémy páteře, jako jsou například bolesti meziobratlových plotének, které je možné pomocí této speciální metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, což řeší poměrně široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné to vede k velice účinnému odbourávání hluboko uložených psychických obtíží.

           S čím Vám tato masáž pomůže?

 • Uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
 • Bezbolestné navrácení vychýlených hrudních nebo bederních obratlů.
 • Zmenšení tlaku na hrudní a bederní meziobratlové ploténky.
 • Výživa meziobratlových plotének.

Indická masáž hlavy


Indická masáž hlavy se skládá z technik ájurvédské masáže, která pochází z Indie a je starší víc než tisíc let. Při masáži je masírována horní část zad, ramena, šíje, pokožka hlavy a obličeje. Při masáži hlavy můžete být i oblečeni, proto je v hodná pro lidi, kteří mají problémy s intimitou u klasické masáže. Indická masáž hlavy působí na dvou úrovních: na fyzické úrovni tím, že pracuje s kožní a svalovou tkání, na psychologické úrovni, tím že pracuje s energetickými kanály. Indická masáž hlavy je bezpečná a efektivní terapie, která odstraňuje bolesti hlavy, stres, bolesti a napětí v šíji, bolesti hlavy, únavu očí, nespavost nebo při problémech se soustředěním. Nepoužívají se žádné oleje a krémy, pouze speciální hmaty

                  Účinky indické masáže

 • Uvolnění napětí v klíčových oblastech, úleva od bolesti.
 • Znovuobnovení kloubní pohyblivosti krku a ramen.
 • Zmírnění očního napětí, pomoc při bolestech hlavy a migrénách.
 • Povzbuzení krevního oběhu, zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech.
 • Podpora činnosti nervového systému.
 • Stimulace oběhového a lymfatického systému.
 • Odstranění toxických látek z tkání a zvýšení množství kyslíku přiváděného do tkání, zrychlení procesu celkového očištění organismu.
 • Povolení svalstva vlasové pokožky hlavy, povzbuzení růstu vlasů a zlepšení jejich kvality.
 • Odstranění poruch spánku a nespavosti.
 • Zlepšení koncentrace, jasnější myšlení.                                RELAXAČNÍ v hladině ALFA

                     Využití hladiny alfa v relaxačních masážích

Hladina alfa je stav plné bdělosti, ve které se mozek nachází těsně před usnutím.

V hladině alfa dochází k nejhlubší relaxaci těla i duše a k načerpání velkého množství energie. V tomto stavu zároveň také dokážeme nalézt vhodné řešení našich problémů.

Nejnovější vědecké výzkumy dokázaly velký přínos odpočinku v hladině alfa pro fyzické i duševní zdraví.

Ve spojení s relaxační masáží šíje, zad a hlavy přináší hladina alfa dokonalý zážitek pohody pro klienta i zkvalitnění práce maséra.


      Lymfodrenážní kalhoty -přístrojové

S oteplením a blížícím se létem mnoho žen začíná řešit, co dělat se svýma oteklýma nohama a nepříjemnou celulitidou. Je však potřeba si uvědomit, že celulitida není pouze kosmetický problém a různé krémy a další přípravky ji samy o sobě nevyřeší! Jde totiž o hormonální a metabolický problém, při němž vázne odtok lymfy. Jediným řešením je tedy kombinace několika kroků - pohyb, správný jídelníček a především také lymfodrenáž.

Hlavní význam lymfodrenáží spočívá v aktivaci toku lymfy (mízy) a její prostupností přes lymfatické uzliny. Lymfatický systém člověka se skládá z hlubokého a povrchového systému, který tvoří 80 % celkového lymfatického systému. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k lymfatickým uzlinám, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hlubokým lymfatickým systémem, který se nakonec v oblasti klíčků napojí do žilního systému.

Tok lymfy probíhá od periferie směrem k centru. Nepohání ho však žádný tělesný orgán, jako je tomu například u krevního systému, který je poháněn srdcem, ale je ovlivňován pouze stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek, toxinů, ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Nabízíme vám kombinaci ruční a přístrojové lymfodrenáže.
Přístroj je technologicky nejvyspělejší zařízení svého druhu!
Na základě příjemné tlakové terapie (lymfodrenáže) napomáhá aktivovat mízní systém a tím podporuje tok lymfy....

Při rozproudění lymfy v těle dochází k odstraňování škodlivin (toxických látek). Lymfodrenáž také napomáhá regeneraci organismu. Tím, že lymfodrenáž napomáhá rychlejší regeneraci, používá se po fyzické zátěži a sportu, ale také po zátěži psychické. Lymfodrenáž také prokazatelně zlepšuje stav pokožky, napomáhá v prevenci vrásek a k odstranění celulitidy!

Ballancer aplikátory ("nohavice") mají 24 na sobě nezávislých, vzduchových komor - nejvyšší počet komor na trhu. Tento počet zaručuje, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím. Komory jsou elastické a v nohavicích jsou uspořádány "šupinovitě", tedy že každá částečně překrývá tu další a tím dochází k eliminaci takzvaných hluchých míst s nižším tlakem. Navíc oproti jiným typům aplikátory umožňují i masáž nártů a plosek nohou, oblasti třísel a dolní části břicha, díky čemuž je lymfodrenáž dolních končetin komplexní a velmi účinná.

Účinky lymfodrenáže

 • Odstraňuje celulitidu
 • Regeneruje organismus a přispívá k jeho relaxaci
 • Detoxikuje a odvodňuje organismus
 • Zeštíhluje a zlepšuje elasticitu pokožky
 • Migrény a bolesti hlavy a obezita
 • Křečové žíly, rozšířené žilky a žilní nedostatečnost
 • Otékání kotníků po nadměrné zátěži dolních končetin
 • Úponové bolesti a zácpa
 • Otoky, napětí a křeče končetin
 • Odstranění stresu a podpora imunitního systému
 • Porucha látkové výměny v kloubech - artróza, dna
 • Bolesti těla po sportovních výkonech
 • Otoky v břiše, často přisuzované otylosti, lipedém
 • Syndrom karpálního tunelu a diabetická angiopatie
 • Ischemická choroba dolních končetin

Využijte tedy naši nabídky a detoxikujte účinně své tělo a zbavte se celulitidy!                        MASÁŽ

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie; je to něco, co zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest.
SÍLA DOTEKU - VÝZNAM MASÁŽE
Dotek, starý jak lidstvo samo, má mocnou přirozenou léčivou schopnost, která je dostupná nám všem (stejně jako např. úsměv). Ve formě náležitě a laskavě provedené masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a sebeúcty. Pravidelný dotyk je pro každého člověka a zejména pro dítě a jeho citový vývoj velmi důležitý. Dává mu pocit bezpečí, sebedůvěru a zvyšuje psychickou odolnost a stabilitu. Dítě si lépe uvědomuje svoje tělo a své tělesné pocity, učí se jim naslouchat a reagovat na ně. Masáže posilují citové pouto nejen mezi rodičem a dítětem ale I mezi partnery a pomáhají odstranit komunikační i citové bariéry.
Význam masáže je obrovský. Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Pokožka se tak stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek. V masírovaných tkáních pak dochází rozšířením tepének a žilek, ke zvýšení prokrvení doprovázené zčervenáním masírované oblasti. Masáž napomáhá i k urychlenému vyprazdňování povrchových žil a mízních cév a tak působí na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu a přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny, které vyvolávají únavu.
Zřejmým je účinek masážních hmatů na ztuhlá místa svalové tkáně. Při naprostém uvolnění svalu a pravidelném masírování lze takové zatvrdliny odstranit. Podrážděním nervových zakončení ve svalech vzniká důležitý účinek masáže, kterým je zlepšení výživy svalu. Masáž působí i na soustavu nervovou. Pomalá a lehce prováděná masáž má uklidňující účinky, na rozdíl od masáže rychlejší a silnější, která působí dráždivě a povzbudivě. Masáž také spouští uvolňování neurohormonů "dobré nálady", které zase stimulují obranyschopnost těla. Když uvážíme, že malá plocha kůže asi o velikosti mince obsahuje přes 3 miliony buněk, 50 nervových zakončení a asi 90 cm krevních vlásečnic, uvědomíme si, jak velký účinek na člověka může mít dotek.KOMU JE MASÁŽ URČENA
Masáže obecně a také masáže na křesle jsou určeny pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro lidi, kteří jsou celý den na nohou, pro lidi s jednostrannou zátěží těla, pro sportovce, pro těžce fyzicky pracující, pro lidi vystavené permanentnímu stresu, pro lidi s nedostatkem pohybu, pro lidi trpící nespavostí, chronickou únavou, bolestí hlavy, nechutenstvím, zažívacími problémy či depresí, pro lidi s problémy s prokrvováním tkání, krevním a lymfatickým oběhem, pro lidi po úrazech, po zvýšené fyzické námaze, tedy pro všechny, kteří se starají o své zdraví, kondici a duševní pohodu a hledají uvolnění, relaxaci a dobrý pocit.
Jak masáž prospívá:
Masáž stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla.
Masáž posiluje odolnost vůči nemocem.
Masáž podporuje lymfatický oběh a nervový systém.
Masáž urychluje obnovu poškozených tkání.
Masáž zmírňuje bolesti a napětí svalů.
Masáž zvyšuje pružnost těla.
Masáž urychluje hojení ran.
Masáž působí proti stresu.
Masáž podporuje pravidelný spánek.
Masáž odstraňuje únavu, migrény a otoky.


Studio Marie Družstevní 1712/ 45 Velké Meziříčí 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!