TERAPIE

       KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE


Co je kraniosakrální terapie?

Jde o relaxační metodu na principu energetické masáže s léčebnými a preventivními účinky. Může Vám pomoci jak při fyzických, tak psychických potížích.

Tato terapie také posiluje imunitu a detoxikuje organismus.

V zahraničí je tato terapie používána ve zdravotnictví, u nás je zatím řazena spíše k alternativní medicíně a své místo v léčebných zařízeních si teprve pomalu získává.


Kraniosakrální terapie vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř Vašeho fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje Vaše pohybové funkce, myšlení i emoce. Při pravidelném docházení cca 1 za 3 týdny, začíná klient využívat kapacitu svého mozku na více procent než je běžné. Obě hemisféry začínají rovnoceně spolupracovat. Terapie probíhá přes oblečení za hluboké relaxace klienta. Vzhledem k jemným hmatům a využití autoregulační schopnosti vlastního organismu klienta je ošetření vhodné pro všechny věkové skupiny, včetně dětí a těhotných žen. Terapie může pomoci mamince a miminku s jejich problémy (fyzickými či emocionálními), které zůstaly po porodu.

Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci energie a tím i na aktivaci a stimulaci vlastních léčebných sil těla. V průběhu ošetření leží klient oblečený na lehátku na zádech. Terapeut velmi lehkým dotekem a tahem působí v oblasti lebečních kostí a na těch tělesných strukturách, jejichž napětí ovlivňuje stav ostatních orgánů.

Terapie je doprovázena příjemnou relaxační hudbou.


Kdy kraniosakrální terapie pomáhá:

migrény a bolesti hlavy

bolesti zad a páteře, skolióza

chronická rýma a záněty dutin

poruchy zraku a rovnováhy

poruchy motoriky, dysfunkce končetin

únava, stres, nespavost, vyčerpání

psychické potíže, deprese

potíže psychosomatického původu

dyslexie, poruchy soustředění a učení

hyperaktivita

dýchací potíže

zažívací problémy

problémy s otěhotněním, v šestinedělí

pooperační stavy

vysoký krevní tlak

regenerace těla po porodu

u kojenců a dětí:

obnovení sacího reflexu

traumata z porodu

zažívací problémy

nespavost

růstové a rozvojové problémy     Kvantová terapie - uvolnění bodů na hlavě 


Tato metoda vychází z kvantové fyziky, kde realita je přímo závislá na pozorovateli. Kolem nás existuje kvantové pole, které je tvořeno nekonečným množstvím možností. Na našem vědomém výběru závisí, která z těchto možností se stává naší realitou, tu pak žijeme. Víte jakou realitu jste si zvolili? No přeci tu, kterou vidíte kolem sebe. Ale nemusí to tak být napořád, stačí zapracovat na svých podvědomých procesech.
Kvantovka je velmi rychlá a účinná. První změny pocítíte okamžitě. Nepříjemné emoce se uvolní a díky tomu se vyladí i konkrétní situace, nastane změna ve vaší realitě.

Komu je určena

Každému, kdo není úplně spokojený s tím, co má, jak žije a rozhodl se pro změnu. Každému, kdo si přeje vylepšit nebo změnit svůj zdravotní stav, finanční situaci, vyladit vztahy s lidmi, ať již v rodině nebo v práci, mít něčeho více, méně. Každému, kdo chce být šťastný, protože pokud něco chceme, je to jen proto, že si myslíme, že pak se budeme cítit lépe, pak budeme šťastni.
Cokoliv chceme, můžeme mít. Jakmile jednou vyšleme záměr /pocítíme touhu to mít/ je to již na cestě k nám. Naše práce je pak jen o tom, nestát tomu v cestě a nebrzdit si všechny tyto možnosti svými přesvědčeními, programy a strachy. Pomocí kvantové terapie lze vyladit každou oblast života, kde se nám toto děje.Spojení Kraniosakrální a Kvantové terapie 


32 magických bodů na hlavě - jsou jako harddisk tvého mozku/počítače, kde se nacházejí elektromagnetické náboje všech tvých myšlenek, pocitů, názorů, vzpomínek a emocí, které tě oddělují jakémukoliv přijímání.
Každý bod má specifický význam, např. Léčení, Tělo, Radost, Stáří, Kreativita a Bohatství. Skrze jemné dotyky prstů v různých kombinacích, dojde k zpomalení mozkových vln a tímto dochází k odblokování a znovu nastartování s úplnou lehkostí. Jako když zapneš světlo v tmavé místnosti a zničeho nic, je vše osvětlené. V této chvíli se můžou tvé zakořeněné názory a minulost změnit a spustí se něco úžasného, teď a tady v přítomném okamžiku. BARS to umožňují. 

Nejprve jemný dotek nastartuje proces, při kterém dochází k uvolnění a vyčištění základních myšlenek, pocitů a emocí. Postupně dochází ke zrušení našich omezení a programů, které si podvědomě ve svém životě vytváříme a které nám brání žít šťastný život. Odchází vše, co už je připraveno, aby z našeho života odešlo. Vše, co už nám neslouží.

Celkový stav těla a duše se zharmonizuje podle vnitřních priorit klienta.

Klient se po terapii cítí uvolněný, spokojený a bezstarostný. Někdy se stává, že není schopen své pocity bezprostředně po terapii vyjádřit, pouze vnímá, že se cítí JINAK (v pozitivním smyslu slova).

  • uklidnění myšlenek
  • naplnění energie
  • Symptomy stresu se uklidní
  • Regenerace těla se urychlí
  • odstranění bloků psychického i fyzického rázu
  • zlepšení milostných vztahů, či vztahy k ostatním jsou intenzivnější, či dochází k změně
  • příchod úlevy a radosti do života

EFT terapie - EFT konzultace

 Zkratka EFT je zkratkou anglického názvu Emotional Freedom Techniques, volně přeloženo jako techniky emoční svobody. Je to soubor technik a metod, jejímž zakladatelem je americký inženýr Gary Craig. Tento soubor metod a technik patří mezi tzv. energetickou psychologii a vychází z objevu, že "PŘÍČINOU VŠECH NAŠICH NEGATIVNÍCH EMOCÍ JE PORUCHA V NAŠEM TĚLESNÉM ENERGETICKÉM SYSTÉMU". 

Unikátnost EFT terapie tkví v tom, že pracuje se třemi důležitými systémy, které se vzájemně ovlivňují. Jedná se o MYSL, FYZICKÉ TĚLO a ENERGETICKÝ SYSTÉM. Pokud v sobě dlouhodobě držíme v naší mysli negace ve formě negativních, sebedestruktivních myšlenek, limitujících přesvědčení či prožijeme negativní zážitek, zkušenost nebo trauma, dochází k narušení našeho energetického systému. Zde se začíná vytvářet počátek našich strachů, fobií, negací, úzkostí, depresí, nízkého sebevědomí, závislostí, psychických i fyzických obtíží. Odstraněním vlivu těchto negací z podvědomí se začneme uzdravovat po psychické i fyzické úrovni. S pomocí EFT terapií, konzultací dokážeme tyto věci zpracovat, aby nás dále neblokovaly v našem životě. Klient díky postupnému zpracování témat a bloků prožívá tzv. vnitřní svobodu. Při EFT terapii, EFT konzultaci nastává zmírnění či úplné odstranění stresu. Klient se dostává do větší pohody a klidu. Díky tomu klient dokáže mnohem lépe reagovat na podněty z okolí a jeho prožívání života se zkvalitňuje.

Při této metodě dochází k trvalému účinku, jakmile se odstraní všechny aspekty daného problému, který klient řeší. Nedochází ke zbytečnému emočnímu prožívání při řešení traumat. Tato metoda nepoužívá žádné léky či přístroje, je tedy zcela bezpečná. Má výrazný zklidňující účinek, který klient zaznamenává už v průběhu sezení. Řeší pravou příčinu problému, ne jeho důsledky.

S čím vám může EFT konzultace pomoci?

Tuto metodu lze použít na jakékoliv téma, které řešíte. Pomáhá jak s psychickými, tak i s fyzickými obtížemi. Zde uvádím výčet těch nejčastějších témat, které je možné řešit touto metodou.

• stres, deprese, úzkost, zlost
• strach, fobie a sociální fobie
• úzkosti, obavy a panické ataky
• trauma a PTSD, pocity viny, nervozita
• závislosti (přejídání, kouření, alkohol, aj.)
• sebevědomí, sebeúcta, sebekritika
• negativním myšlení, limitující přesvědčení
• prokrastinace a vnitřní rezistence
• nerozhodnost a ztráta chuti do života

• změna postojů a myšlení
• závislosti (přejídání, kouření, alkohol, aj.)
• problémy spojené s prací a financemi
• sportovní a profesní výkonnost
• vztahové problémy
• problémy s otěhotněním
• fyzické problémy, bolesti a nemoci
• alergie a kožní nemoci
• problémy s hmotností a poruchy příjmu potravy, aj.


METAMORFNÍ TECHNIKA


Metamorfní technika je relaxační, jemná a hluboce působící metoda pro uvolnění emocionálních bloků a traumat vzniklých v prenatálním období. Toto období je často opomíjenou, ale velmi důležitou částí našeho života, kdy se vyvíjí naše tělo a psychické nastavení. Stresy a strachy, jež matka prožívá v době těhotenství, se "zapisují" v těle plodu. Později se stanou základem vzorců, které pak ovlivňují celou osobnost. Mezi tyto vzorce patří podvědomé strachy, podmíněné postoje a reakce v různých životních situacích, dále výskyt nemocí či poruch v chování. 

Metamorfní technika postupně uvolňuje tyto energetické bloky, které jsou uloženy na reflexních zónách páteře na chodidlech, dlaních a na hlavě. V těchto místech je zachycena časová osa období od početí po narození. Uzdravujícím principem MT je životní energie přijímajícího, moudrost těla a schopnost regenerace. Je vhodná pro všechny včetně dětí a lze ji výborně kombinovat s dalšími druhy terapií. Nemá žádné vedlejší účinky ani žádné kontraindikace, není třeba diagnózy a není třeba diskutovat o osobních problémech či nemocech.

Metamorfní technika je darem, který vás podpoří na cestě osobního rozvoje. Umožňuje vědomější pohled na vlastní život, nemoci, vztahy a podporuje vytvoření láskyplného vztahu k sobě. Přináší zdraví, sílu, pohodu a vede k plnému využití vlastních schopností a tvořivosti.

vhodná pro dospělé, děti, těhotné matky a zdravý vývoj jejich miminek 

vhodná pro chronicky nemocné a zdravotně postižené 

zmírňuje poruchy chování - hyperaktivitu, agresivitu, poruchy CNS, ADD, autismus

poskytuje podporu v těžkých situacích - ztráta zaměstnání, rozvod, nemoc v rodině atp.

Studio Marie Družstevní 1712/ 45 Velké Meziříčí 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!